Жителі Хмельниччини очікують, що медичні заклади будуть збережені, а послуги будуть доступними та якісними, – С.Гамалій

Сьогодні голова облдержадміністрації Сергій Гамалій взяв участь в он-лайн нараді з т.в.о. голови Національної служби здоров’я України Андрієм Віленським, що була присвячена питанню роботи медичної системи в умовах децентралізації та реалізації програми медичних гарантій, що визначені Законом України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” .


1

Також до розмови долучилися Мар’яна Возниця, директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ, Альона Горошко, директорка департаменту замовлення медичних послуг та лікарських засобів НСЗУ Олександра Машкевич, заступниця директора департаменту договірної роботи НСЗУ, голова обласної ради Віолета Лабазюк та представники Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, представники органів місцевого самоврядування, що є власниками закладів охорони здоров’я та керівники закладів охорони здоров’я області.


1

Вітаючи співрозмовників, Сергій Гамалій відзначив, що питання, які запропоновані для обговорення на цій нараді, є дуже важливими для закладів охорони здоров’я та територіальних громад. За його словами, в області проведена робота з реформування медичної галузі. Зокрема, заклади отримали статус комунальних неприбуткових підприємств, вони забезпечені необхідною комп’ютерною технікою для інтегрування в загальну електронну систему, завершується укладення договорів з Національною службою здоров’я України.


1

Голова ОДА наголосив, що для територіальних громад розвиток медичних закладів є одним із пріоритетів, адже громадам передаються повноваження від районних рад, вони отримують майно та ресурси для управління. Він повідомив, що наразі власниками 37 закладів є міські ради, 29 – селищні, по 4 ще не визначено.

“Зараз відбувається становлення громад, розуміємо, що все не просто. Але дуже важлива підтримка громадами матеріальної бази медичних закладів через прийняття програм. Жителі Хмельниччини очікують, що медичні заклади будуть збережені, а послуги будуть доступними та якісними,” – наголосив Сергій Гамалій.


1

У ході подальшої розмови представники НСЗУ ознайомили учасників наради з основними здобутками Програми медичних гарантій-2020 та вимогами до ПМГ-2021, надали розширену інформацію стосовно юридичних наслідків для договірних відносин з НСЗУ при передачі районних закладів охорони здоров’я, а також щодо особливостей укладення договорів з НСЗУ у 2021 році. Велику увагу приділили питанням фінансування медичних закладів з місцевих бюджетів та можливих механізмів його здійснення, рекомендаціям щодо прийняття важливих для закладів управлінських рішень, що дозволять розвивати медичну інфраструктуру області та забезпечити надання якісних послуг її мешканцям, тощо.

На завершення учасники наради від Хмельниччини мали можливість отримати від представників НСЗУ відповіді на нагальні питання, з якими вони наразі стикаються в своїй роботі.


1


За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації