Результати брифінгу за 15 квітня. ВІДЕО

Сьогодні голова адміністрації Сергій Гамалій провів щотижневий брифінг, присвячений питанням щодо ситуації із захворюваністю на коронавірусну інфекцію та стану реалізації на теренах області програми Президента України “Велике будівництво”. Також до спілкування долучилися заступник голови ОДА Сергій Ткачук та керівник оперативного штабу з ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з COVID-19, Микола Габрикевич.


1

Головні тези брифінгу:

➡ Голова адміністрації Сергій Гамалій вкотре закликав жителів області дотримуватися карантинних обмежень, які діють в «червоній» зоні: без нагальної потреби не виходити з дому, дотримуватися соціальної дистанції та правил поведінки в громадських місцях, використовувати засоби індивідуального захисту, тощо.

➡ Захворюваність в області з кожним днем зростає. За минулу ніч лікувальні заклади області поповнилися на 61 “ковідного” хворого та 53 хворих з підозрою. Щоденно ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» опрацьовує біля 2 тис. тестів, із них 50-53% – позитивні.

➡ Допомогу хворим на COVID-19 в області надають уже 26 лікувальних закладів. З початку квітня додатково було залучено Білогірську, Ярмолинецьку та Новоушицьку лікарні.

➡ Область вживає усіх можливих заходів задля забезпечення медичних закладів, які надають допомогу хворим на COVID-19, необхідним киснем. Хмельницька ОДА за підтримки депутатського корпусу обласної ради в проекті бюджету передбачила кошти на проектування кисневих станцій, аби визначити їх вартість і потребу саме на опорні лікарні області. Крім того, держава передбачила субвенцію на всі області для придбання кисневих концентраторів, які будуть використовуватися для боротьби з COVID-19, у сумі 600 млн.грн.

➡ Із поліпшенням погодних умов відновлено ремонтні роботи на дорогах області. Так, на дорогах державного значення тривають роботи по влаштуванню вирівнюючого шару асфальтування автодороги Н-03 від с. Слобідка-Рахнівецька до с. Шатава та в напрямку м. Старокостянтинів, здійснюється розмітка дорожнього покриття на окремих ділянках, тощо.

➡ Крім того, уже розпочалися роботи на об’єктах, які включені до програми Президента України “Велике будівництво” і фінансуються за кошти ДФРР, а саме, у Солобковецькій ЗОШ в с.Солобківці – реконструкція будівлі під комунальний заклад «Центр позашкільної освіти» Солобковецької сільської ради та Хмельницькій обласній дитячій лікарні.

➡ Уряд затвердив перелік програм і проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2021 році, в тому числі і по Хмельницькій області. По Хмельницькому обласному онкологічному диспансеру уже розпочалися тендерні процедури, завершується тендерна процедура по Чемеровецькому дитячому садочку «Дзвіночок», на наступному тижні заплановано проведення тендерної процедури по міському стадіону ім.Г.А.Тонкочеєва у м.Кам’янець-Подільський.

➡ У 2021 році в опорних лікарнях області, в рамках програми Президента України “Велике будівництво”, проводиться реконструкція 10 приймальних відділень. Так, 9 із 10 відділень уже приймають хворих. Поки що окремі приймальні відділення не надають повний спектр послуг, оскільки наразі триває робота зі встановлення медичного обладнання та оформлення медичним закладом документів щодо внесення змін до ліцензії по роботі з іонізуючим випромінюванням.


За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації