Дмитро Разумков відвідав Хмельниччину з робочим візитом

Влада повинна вчитися у медичних працівників самопожертві та цілковитій віддачі, з якою вони щоденно виконують свою роботу. Про це Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив на відкритті реконструйованого корпусу «Хмельницького обласного серцево-судинного центру» Хмельницької обласної ради.


1

У рамках відвідування Центру Дмитро Разумков поспілкувався із колективом, ознайомився із матеріально-технічним забезпеченням медзакладу. Також до огляду оновленого серцево-судинного центру долучилися голова ОДА Сергій Гамалій, голова обласної ради Віолета Лабазюк, Хмельницький міський голова Олександр Симчишин, депутати Верховної Ради України від Хмельниччини Володимир Ватрас, Олена Копанчук, Сергій Лабазюк, Сергій Мандзій, Ігор Марчук та Микола Стефанчук.

“В середньому лікарі цього медзакладу на рік повертають до життя близько 4-х тисяч пацієнтів, ще близько 45 тисяч – отримують консультативну допомогу”, – зазначив Дмитро Разумков.


1

За словами Голови Верховної Ради, в Україні рік тому крім фронту на сході нашої держави, додався ще один – медичний.

“У 2014 році ми були вимушені об’єднатися для відновлення армії, а фактично рік тому всі зусилля було направлено на допомогу медичній галузі. Цьому питанню держава приділяє достатньо уваги. Верховна Рада робитиме все від неї залежне, аби побороти наслідки пандемії. Зокрема, ухвалювати відповідні законопроекти”, – зазначив Голова Парламенту.


1

Наприкінці зустрічі Голова Парламенту побажав колективу медзакладу здоров’я та наснаги. “Щодня ви ризикуєте власним життям, щоб врятувати інших. Дякую за вашу щоденну нелегку та важливу роботу”, – заявив Дмитро Разумков.

“Завершення реконструкції приміщень обласного серцево-судинного центру – це дуже очікувана подія для всієї області, адже відтепер жителям Хмельниччини не потрібно буде їхати до столичних лікарень, бо вони зможуть отримувати унікальну високопрофесійну допомогу в обласному центрі. Особливе значення це має для людей з гострими станами, коли для порятунку життя дорога кожна хвилина,” – зазначив голова облдержадміністрації Сергій Гамалій.


1

Посадовець відзначив, що без державної підтримки цей проєкт, можливо, ще й досі залишався б тільки в планах. Також він висловив сподівання, що завдяки спільним зусиллям вдасться втілити в життя і амбітний проєкт другої черги реконструкції Центру, що дозволить не лише забезпечити функціонування його на єдиній базі задля надання вчасної та якісної допомоги жителям області з серцево-судинними захворюваннями, а й дасть можливість проводити операції з трансплантації серця.

Кошторисна вартість реконструкції реперфузійного центру комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» становила 67 млн гривень, 37 млн з яких профінансовано з ДФРР та решта 30 млн – з обласного бюджету. Це єдиний заклад в області, який надає кардіохірургічну допомогу у режимі 24/7. Для Центру придбано на засадах співфінансування 2 ангіографи загальною вартістю 46 млн грн, а також сучасні ультразвукові сканери та портативний рентген-апарат, він оснащений сучасною кисневою станцією, яка автономно забезпечує заклад медичним киснем та стисненим повітрям, також тут повністю оновлено всі мережі.


1

1

1

1

1

За інформацією офіційного сайту Хмельницької обласної державної адміністрації