Відбулися урочистості з нагоди Дня медичного працівника

13 червня у залі Хмельницької обласної філармонії відбулися урочисті, присвячені Дню медичного працівника. З цієї нагоди лікарів, медичних сестер, молодших медичних працівників та ветеранів галузі віншували керівники Хмельницької обласної державної адміністрації, обласної та міської ради, народні депутати України, представники галузевої профспілки та митці краю.

Голова Хмельницької ОДА Вадим Лозовий від імені Президента України привітав медичних працівників. Адже саме на плечі медиків лягає втілення реформи, яку започаткували Уряд та Президент. Вадим Миколайович певен, що завдяки професійності медичних працівників та комунікації з владою вдасться реалізувати поставлені завдання і люди отримають якісну та кваліфіковану медичну допомогу. Попереду ще багато завдань, зокрема, необхідно до кінця року освоїти 233 млн. грн., виділені Урядом на будівництво амбулаторій, щоб втілити у життя зовсім інший підхід до надання послуг.

Голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний підкреслив, що особливої значимості професія медичного працівника набула в роки неоголошеної війни на сході нашої держави. Бо подільські медики переймають естафету від колег з прикордонних областей, лікують поранених бійців АТО і самі, нерідко, стають на захист Батьківщини. За роки війни більше 100 медпрацівників області виконували свій професійний обов’язок на сході. Щоб повернути до повноцінного життя героїв неоголошеної війни та соціалізувати їх у Хмельницькому обласному госпіталі ветеранів війни було створено реабілітаційне відділення для учасників АТО та ветеранів війни. На капітальний ремонт приміщення 1 поверху лікувального корпусу госпіталю було виділено 1 млн. 156 тисяч гривень, на придбання медичного обладнання для потреб відділення – 1 млн. 422 тисячі.

Голова обласної ради розповів, що постійно сприяють модернізації та технічному оновленню закладів охорони здоров’я. Капітальні та поточні ремонти проводились у всіх закладах, на що у минулому році використано близько 64 млн. грн. Серед територій – найбільші обсяги коштів на ремонти освоєно у м. Хмельницькому – понад 14 млн., більше 4 млн. грн. – у СМСЧ м. Нетішин, понад 3 млн. – у закладах Дунаєвецького та Деражнянського районів, понад 2 млн. – у Красилівському, Новоушицькому районах та м. Кам`янця-Подільського.

Також в медичних закладах у 2017 році здійснювали оновлення медобладнання. Закупівлі проводили 17 центрів первинної медико-санітарної допомоги. Зокрема, придбано 4 автомобілі. Для 14 ЦРЛ закупили апаратури на загальну суму біля 12 млн. грн. Для обласних закладів придбано медичного обладнання на 38 млн. грн. Крім того, в усіх закладах області завершено встановлення приладів власного обліку паливно-енергетичних ресурсів, теплової енергії, гарячої води та газу.

Михайло Васильович додав, що інтереси медицини краю в обласній раді захищають 13 депутатів, серед них і директор Департаменту охорони здоров’я Яків Цуглевич. Ще більшу когорту обранців-медиків нараховують районні, міські, селищні та сільські ради. Це говорить про високу довіру до медичних працівників, яким громада довіряє не лише своє здоров’я, але й делегує повноваження відстоювати інтереси на місцевому рівні.

Директор Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Яків Цуглевич наголосив, що медична спільнота нашого краю користується постійним авторитетом провідних фахівців медицини держави. Це значить, що наша область є стабільною і розвивається у правильному напрямку. Зміни в соціально-економічній сфері України і соціалістичної моделі побудови охорони здоров’я в умовах нестачі фінансування галузі зумовили необхідність реформування за принципом європейських держав.

Медична реформа, відповідно до законодавства, передбачає зміну державної системи фінансування галузі через Національну службу здоров’я. Першими в цей процес ввійшли заклади первинної ланки. З квітня українці почали обирати лікаря первинної ланки і підписувати з ними декларації. Близько чверті населення Хмельницької області вже уклали такі угоди з лікарями як для себе, так і для своїх дітей. Крім того, відбувається процес реорганізації центрів ПМСД з бюджетних у комунальні некомерційні підприємства. Цей статус вже отримали 12 з 29 центрів ПМСД. І днями 9 центрів вже уклали договори з Національною службою здоров’я України.

Яків Миколайович повідомив, що в області сформована і затверджена спроможна мережа закладів первинної медичної допомоги. Для області виділено понад 200 млн. грн., за які буде побудовано майже 30 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини. Лікарів забезпечать житлом, автомобілями та повним табелем оснащення.

Крім того, другий рік поспіль в області успішно реалізовується Урядова програма «Доступні ліки». У поточному році субвенція склала понад 33 млн. грн., в минулому році нею скористалися 340 тисяч жителів області.

З наступного року реформа буде стосуватись вторинного рівня надання медичної допомоги. Відповідно до розпорядження КМУ, в 2017 році сформовані 3 госпітальні округи, розпочали роботу госпітальні ради. Перед ними стоїть завдання з формування ефективного 5-річного плану розвитку кожного з госпітальних округів з визначенням функції усіх ЦРЛ та спектру медичних послуг в них.

Яків Миколайович повідомив, що прикладом вдалих змін в медичній галузі є проведення реформи в службі екстреної медичної допомоги. В області діє розгалужена мережа пунктів та відділень цієї служби. Бригади ЕМД повністю забезпечені лікарськими засобами, виробами медичного призначення та паливно-мастильними матеріалами, що зумовлює високу ефективність та доступність ЕМД до всіх куточків області. Працівники служби завжди достойно представляють область у професійних змаганнях. Лише протягом останнього року ХОЦЕМД та МК посів 1 місце на міжнародних змаганнях в Кременці та 2 місце – на Всеукраїнських змаганнях у Черкасах.

Постійну роботу проводять з удосконалення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я області. Зокрема, в минулому році введено в експлуатацію поліклініку Ізяславської ЦРЛ, розпочато реконструкцію обласного кардіодиспансеру для створення обласного кардіоцентру та стартує будівництво лікувально-діагностичного корпусу обласної дитячої лікарні.

Не менш актуальним у часи неоголошеної війни на сході України залишається надання допомоги учасникам бойових дій. За минулий рік в медичні заклади області звернулися більше 6 тисяч демобілізованих. У ХОГВВ протягом року проліковано 1,5 тисячі учасників АТО. За роки війни грамотами та іншими відзнаками вшанували 95 працівників медичної галузі, які стали на захист Вітчизни та мирного життя як лікарі, як бійці і як волонтери.

На завершення доповіді Яків Миколайович подякував усім службам медичної галузі, колективам усіх закладів і кожному персонально за самовіддану працю та професіоналізм.

За вагомий особистий внесок у розвиток медицини, сумлінну плідну працю в галузі охорони здоров’я, надання кваліфікованої допомоги населенню та високий професіоналізм представників медичної спільноти відзначили почесними грамотами, подяками та цінними подарунками Департаменту охорони здоров’я, Хмельницької обласної ради та обласної державної адміністрації, обласної профспілки працівників охорони здоров’я. Крім того, Грамот Верховної Ради України удостоїли лікаря-ендокринолога Хмельницької обласної лікарні, головного позаштатного ендокринолога ДОЗ ОДА Лілію Могильницьку та головного лікаря Хмельницької міської поліклініки № 3 Василя Триняка.

Завершилися урочистості святковим концертом у виконанні митців Хмельницької обласної філармонії.


Інна Левінська,
Хмельницький обласний Центр здоров’я.

1 1
1 1
1 1